BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

29 Listopad 2011

Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze – Pierre de Coubertin

W dniu 27 listopada 2011 r. Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie zorganizowało zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie odbyło się w krytej pływalni MOSiR „Bystrzyca” przy  Al. Zygmuntowskich 4.

Jego celem była:

  • popularyzacja pływania jako jednej z najlepszych form rehabilitacji i rekreacji osób niepełnosprawnych;
  • ocena poziomu sportowego, reprezentowanego przez zawodników ICSiR „Start” przygotowujących się do udziału w Zimowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Pływaniu.

Uczestnikami zawodów były osoby niepełnosprawne zgłoszone przez organizacje, kluby, stowarzyszenia, szkoły i osoby niestowarzyszone z terenu województwa lubelskiego.
Zawodników i widzów powitała wiceprezes ICSiR „Start” pani Bożena Tatarczuk.
Wyścigi przeprowadzone na kilku dystansach były emocjonujące, zawodnicy walczyli na 100 % swoich możliwości. Pływacy byli oklaskiwani przez licznie zgromadzoną widownię, gromkie brawa zbierali zarówno zwycięzcy jak i pokonani.
Jestem pełen podziwu dla osób niepełnosprawnych, które mimo swej ułomności, wykazali się wielkim hartem ducha w szlachetnej rywalizacji sportowej i w dążeniu do samodoskonalenia.
Zawody odbyły się dzięki sfinansowaniu ich ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Krzysztof Rzepecki

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: