BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
31 Sierpień 2012

„Biblio” dla wszystkich

Reporterzy Biuletynu www.niepelnosprawni.lublin.pl postanowili sprawdzić, czy Biblioteka Multimedialna „Biblio” przy ul. Szaserów 13-15 jest dostępna również dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze nasze wrażenie było jak najbardziej pozytywne – przed wejściem zastaliśmy podjazd dla wózkowiczów. Po wejściu do środka przekonujemy się, że bibliotekę zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wszystkie regały z książkami znajdują się na jednym poziomie, brak jest jakichkolwiek schodów czy innych barier architektonicznych. Gdy chcemy obejrzeć książkę, płytę z filmem, muzyką lub audiobooki , znajdujące się na wyższych półkach,uprzejmi pracownicy biblioteki służą nam pomocą.

Skaner, który przetwarza tekst książki na dźwięk – to doskonałe urządzenie dla osób niewidomych i tych, którzy nie lubią czytać

W bibliotece możemy korzystać z internetu, jest tu osiem stanowisk komputerowych. Dla młodszych osób są dostępne  konsolePlaystation 3 oraz X – Box. Można również obejrzeć programy telewizyjne w nowoczesnych 40” telewizorach. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził skaner, który przetwarza tekst książki na ścieżkę dźwiękową – to doskonałe urządzenie dla osób niewidomych i tych, którzy nie lubią czytać 😎 . W nowocześnie zaaranżowanym, klimatyzowanym wnętrzu, można pożytecznie i z przyjemnością spędzić wolny czas, a także wypożyczyć interesujący nas film, książkę, audiobook lub skorzystać z internetu. Wszystko za darmo!

Reporterzy Biuletynu wszystkim polecają tą bibliotekę 🙂 .

Mateusz Urbański
Krzysztof Rzepecki

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: