BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Wrzesień 2011

„Integracja Ty i Ja” w kinie Bajka

7-8 września 2011

Wstęp wolny
Miejsce: Kino Bajka, ul. Radziszewskiego 8, Lublin

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywający się w Koszalinie, z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych.

Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.  Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się z roku na rok, wciąż aktualna i świeża pozostaje idea i potrzeba integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów, stowarzyszeń, fundacji i instytucji samorządowych. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w kilkunastu kinach studyjnych  w całym kraju – w tym w lubelskiej Bajce –  zostaną zaprezentowane wybrane filmy biorące udział w konkursie 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty I Ja. Wyjątkowe seanse odbędą się 7 i 8 września, równolegle z głównymi wydarzeniami festiwalu.

W repertuarze  znajdą się filmy dokumentalne z Polski, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zobaczymy w nich temat integracji i problemy osób niepełnosprawnych, pokazane w różnych aspektach i z różnych punktów widzenia. Twórcy prezentowanych filmów przybliżą istotę choroby Alzheimera i jej wpływ na otoczenie osób chorych, pokażą konsekwencje Zespołu Tourette’a objawiającego się wykrzykiwaniem wyzwisk i przekleństw. W przeglądzie znalazły się też filmy traktujące o autyzmie, a także obrazy nawiązujące tematyką do myśli przewodniej tegorocznego festiwalu, jaką jest „Pasja i miłość”.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kinobajka.nazwa.pl.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: