BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 Kwiecień 2013

„Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty”

Projekt „Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty” wspierany przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty” ma na celu aktywizację osób z niepełnosprawnością ruchową np. po amputacjach oraz sensoryczną, m.in. z dysfunkcją wzroku i słuchu. Niepełnosprawni uczestnicy wspólnie z wolontariuszami zdobywają najwyższe szczyty wszystkich polskich gór, udowadniając tym samym, że pomimo przeciwności losu mogą aktywnie spełniać swoje marzenia.

W imieniu organizatorów projektu oraz ponad 80 niepełnosprawnych uczestników i 170 wolontariuszy zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie informacji na temat przedsięwzięcia potencjalnym zainteresowanym. Projekt „Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty” rozpoczął się w marcu 2012 r. i potrwa do lipca 2014 r. W trakcie projektu uczestnicy zdobędą 28 szczytów, z których 13 zostało już z sukcesem zdobytych. Na obecnym etapie projektu zależy nam przede wszystkim na dotarciu z informacją do jeszcze większej liczby osób z niepełnosprawnością, aby mogły aktywnie przyłączyć się do akcji. Na horyzoncie widać już kolejny wyjazd, tym razem w Góry Sowie (18–19 maja), o którym również chcielibyśmy poinformować potencjalnych uczestników.
Osoby z niepełnosprawnościami, które chciałyby wziąć udział w projekcie prosimy o wysyłanie maila na adres korona@pozahoryzonty.org

Warto wspomnieć, że jednym z celów projektu, oprócz zdobycia Korony Gór Polski, jest stworzenie przewodnika po górskich szlakach dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Będzie on stanowił trwały ślad wspólnych działań.

Państwa wsparcie w nagłośnieniu celów projektu oraz zachęcenie nowych uczestników do wzięcia udziału w akcji przyczyni się do szerzenia wyjątkowej idei mówiącej o tym, że razem możemy zdobywać życiowe szczyty, nie tylko te górskie. W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu „Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty” dziękuję i pozostaję do Państwa dyspozycji.

Agata Stachowska
Koordynator ds. mediów
korona@pozahoryzonty.org
tel. 607-143-815

www.razemnaszczyty.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: