BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs na relację powrót do relacji konkursowych
28 Listopad 2011

„Spotkajmy się”

Reportaż z przebiegu III Międzyszkolnego Przeglądu Twórczości Artystycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim

26 października br. odbył się III Międzyszkolny Przegląd Twórczości ArtystycznejSpotkajmy się”, którego celem była prezentacja różnych form twórczości artystycznej uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przeglądowi patronował Burmistrz Miasta, Artur Grzyb oraz działające przy SOSW Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat”

 Zaszczyciły nas swoją obecnością szkoły z: Białej Podlaskiej, Łosic, Firleja, Zalutynia, Radzynia Podlaskiego oraz Włodawy. Wśród uczestników znaleźli się także uczniowie z naszego  SOSW. Przegląd rozpoczął się o godzinie 10.00 wystąpieniem dyrektora SOSW, pana Leszka Stęślika, który powitał uczestników, zaproszonych gości i nauczycieli.

Następnie zaprezentowali się uczniowie poszczególnych szkół w kategoriach:
– taniec
– śpiew
– teatr
– recytacja

Wszystkie występy odznaczały się zróżnicowanym programem i wysokim poziomem artystycznym. Zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Po obejrzeniu prezentacji konkursowych uczestnicy przeglądu udali się wraz z opiekunami na poczęstunek. Imprezę uświetniły występy międzyrzeckich formacji tanecznych Chillout and Nuts oraz New Kaboom Crew działających przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Swoistą niespodzianką Przeglądu był występ uczniów LO nr 1 z Radzynia Podlaskiego – Łukasza Książka i Jakuba Ostapiuka, którzy zaprezentowali swoją twórczość wokalną z gatunku hip-hop. Okazali się prawdziwymi gwiazdami Przeglądu. Następnie uczestnikom Przeglądu zostały wręczone dyplomy i nagrody (ogólne dla szkoły oraz indywidualne).

Atmosfera imprezy „mówiła sama za siebie”, na pewno wszyscy spotkamy się za rok w IV Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczniowie i wychowawcy SOSW w Międzyrzecu Podlaskim

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: