BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Wrzesień 2014

1 Października – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Na świecie żyje ponad 17 milionów osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, natomiast liczba osób ściśle związanych z chorymi na MPD sięga nawet 350 milionów.

W Polsce spośród wszystkich dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ponad połowę – ok. 20 – 25 tys. stanowią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

W celu wspierania tej ogromnej grupy osób 1.10.2014 roku obchodzony jest po raz trzeci Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Do promocji tej akcji włączamy się również my – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu   (ul. Peowiaków 6a) na terenie swojej siedziby organizujemy akcję informacyjną na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

Zapraszamy do odwiedzin naszej siedziby w dniu 1 października 2014 r. w godz. 10:30-13:00 w tym czasie będzie można, zapoznać się z aktualnymi kierunkami w usprawnianiu dzieci z mpd, problematyką niepełnosprawności, ofertą wsparcia proponowaną przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, a także skorzystać z bezpłatnych publikacji Stowarzyszenia.

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w Światowym Dniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

 

lek. med Maria Król

Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

„Krok za krokiem” w Zamościu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: