BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 Styczeń 2014

10. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zaprasza utalentowanych wokalistów z niepełnosprawnościami do udziału w 10. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Finaliści tego ogólnopolskiego konkursu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Rusowicz, Meli Koteluk, Marka Piekarczyka i Mietka Szcześniaka.

 

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Ze wszystkich osób, które do 14 marca 2014 r. nadeślą zgłoszenie oraz – nagraną przez siebie na płytę DVD lub kasetę VHS – dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 szczęśliwców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej, otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem, na Rynku Głównym, walczyć będą o cenne nagrody. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna „Dwójka”.

 Jak co roku, najlepsi wokaliści z niepełnosprawnościami otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia finansowe przeznaczone na dalszy rozwój talentu.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zaczarowana piosenka niesie radość i przełamuje bariery już od 10 lat. Dzień po finale odbędzie się Koncert Jubileuszowy, podczas którego spotkamy się z gwiazdami i laureatami poprzednich edycji projektu.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizji Polskiej SA, realizowane przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Opiekunem artystycznym Festiwalu jest Irena Santor.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) w wieku od 10 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać, pod warunkiem, że we właściwych terminach, zgodnie z regulaminem, zgłoszą chęć uczestnictwa w 10. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

 Do uczestnictwa w konkursie dopuszczeni zostają wyłącznie soliści. Zespoły wokalne i muzyczne zostają wyłączone z rywalizacji.

 Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2014 r. pod adresem:

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Telewizja Polska SA

ul. J. P. Woronicza 17

00-999 Warszawa

Kontakt:

Biuro Festiwalu, tel.: 22 547 87 91, email: biuro.festiwalowe@zaczarowana.pl

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

OŚWIADCZENIE

Dostępne są na stronie www.zaczarowana.pl

Marta Kądziela

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW