BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 Październik 2019

10. lecie ŚDS w Świdniku

„Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą” (Jeanne Moreau) 

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej zostali zaproszeni na uroczyste obchody 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. 

Konferansjerem spotkania była pani Agnieszka Krawiec. 

Uroczystości obyły się w Centrum Kultury w Świdniku, gdzie zjawili się przedstawiciele władz miasta, powiatu, lubelskich instytucji, placówek zajmujących się działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnością, przyjaciele i sympatycy PSONI w Świdniku. Zebranych przywitała p. Iwona Ratajczak Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Świdniku, wręczyła też podziękowania dla osób szczególnie ważnych i zasłużonych dla Stowarzyszenia. 

Takie podziękowanie otrzymała m.in. p. Maria Lisek-Zięba Przewodnicząca Zarządu Koła w Łęcznej i Przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej w jednej osobie. 

Jednym z punktów spotkania były występy artystyczne. Grupa „Pasjonaci” zaprezentowała dwa spektakle „Historia jednej miłości” oraz „Dotyk”, solista Tomasz Jewtuch zaśpiewał piosenkę „Chłop z Mazur”, zaś Joanna Apanasienko i Paweł Wasilak zatańczyli do utworu „Volare”. Artystów przygotowała p. Renata Elmerych. 

Spektakl „Dotyk” 

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach serdecznie gratulowali i życzyli owocnej pracy na następne lata. Po części oficjalnej, odbył się poczęstunek dla gości i dzielenie tortem jubileuszowym. 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej złożył życzenia na ręce p. Iwony z okazji 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku. 

W imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej oraz Centralnej Komisji Rewizyjnej składam serdeczne życzenia, wyrazy uznania i gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności placówki jaką jest ŚDS . 

Jubileusz jest wyjątkowym świętem i wydarzeniem, które skłania do refleksji, wspomnień i przemyśleń a także oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań.
Zarządowi Koła PSONI w Świdniku, pracownikom i uczestnikom życzymy, życzę aby nadchodzące lata były równie owocne jak te, które zostały podsumowane. Niech ten piękny Jubileusz będzie inspiracją do realizacji kolejnych przedsięwzięć, a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stanie się prawdziwym spełnieniem planów i źródłem osobistej satysfakcji. 

„Kocham Cię Iwonko nie tylko za to, kim ty jesteś, ale także za to, kim ja jestem, gdy jestem z Tobą. Kocham Cię nie tylko za to, kim się stałaś, ale i za to, kim ja stałam się dzięki Tobie.
Kocham cię, bo zdziałałaś więcej niż jakikolwiek dekalog …”

Eliza Cyfra, Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: