BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 październik 2017

20 lat WTZ w Hrubieszowie

„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny…”

3 października 2017 Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Hrubieszowie świętował w Hrubieszowskim Domu Kultury 20 lecie swojej działalności.

Zarząd Koła na swoje świętowanie zaprosił przedstawicieli władz samorządowych, kierowników WTZ, różne instytucje z którymi współpracuje, sponsorów, Zarząd Główny PSONI. Zaproszeni goście odpowiedzieli licznym przybyciem na uroczystość, szkoda, że zabrakło wśród obecnych przedstawiciela Zarządu Głównego PSONI.

Zdjęcie

Przybyłych gości przed wejściem na salę główną witali pracownicy i uczestnicy WTZ obdarowując ich specjalnie wydanymi kalendarzami i ulotkami o działalności. Wiceprzewodnicząca Zarządu Koła i kierownik WTZ w jednej osobie Małgorzata Kudrel rozpoczęła jubileusz witając i dziękując wszystkim za przybycie. Po powitaniu przedstawiła w telegraficznym skrócie dorobek 20 letniej pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie.

Zdjęcie

Kierownik WTZ

Uczestnicy hrubieszowskiego warsztatu mają bardzo duże osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i sportowej. Na szczególne przedstawienie zasługuje, uczestniczka warsztatu p.Beata Oliwiak, to podwójna złota medalistka na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w tenisie stołowym, w grze pojedynczej i w deblu.

W warsztacie działa grupa Self Adwokatów, którzy podczas uroczystości opowiedzieli zebranym o swoich działaniach, planach, sukcesach.

Zdjęcie

Self adwokaci

Przewodnicząca Zarządu Koła w swoim wystąpieniu – podziękowała wszystkim pracownikom, osobom wspierającym, wolontariuszom za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

Zdjęcie

Przewodnicząca ZK

Zaproszeni goście obdarowali jubilatów różnymi upominkami, w imieniu kierowników WTZ podziękowanie i lis gratulacyjny złożyła Mariola Ciupa – kierownik WTZ z Muratyna.

Zdjęcie

Kierownicy WTZ

Organizatorzy spotkania przygotowali dla gości ucztę dla ciała i ducha. Ucztą duchową była prezentacja spektaklu „Spowiedź w drewnie” – Jana Wilkowskiego wg reżyserii i scenografii Marii Pietruszy-Budzyńskiej i zespołu terapeutów WTZ Teatroterapii w Lublinie. Inspiracją do powstania sztuki „Spowiedź w drewnie” była historia beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory.

Zdjęcie

„Ciescie się tym, co mocie!

I daski mocie i topólki i farbów róznych na każdym kupa

siedzi; czerwonych, siwych, rózowych …”

Zdjęcie

Uczta dla ciała same pyszności były w stanie zaspokoić najwybredniejszych.

W imieniu Zarządu Koła PSONI w Łęcznej i całej społeczności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy życzymy Wam drodzy Jubilaci wszystkiego dobrego, dalszych sukcesów we wszystkich sferach Waszej działalności.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość skorzystania z zapewnionych atrakcji.

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: