BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

16 październik 2017

63 miliony dla lubelskich muzeów również na wyposażenie dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku

Pieniądze otrzymają Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a także Muzeum Lubelskie. W sumie prawie 53 mln pozyskujemy w ramach dotacji unijnej, a 10,2 mln dokładamy z budżetu województwa. Środki umożliwią remonty konserwatorskie, zakup wyposażenia czy przebudowy ekspozycji. Prace ruszą w przyszłym roku.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym otrzyma 11,43 mln zł wsparcia. W ramach tej kwoty planowany jest remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach. Przewidziano remont Kamienicy Celejowskiej, Domu Kuncewiczów, Domu wójtowskiego z Modliborzyc, Spichlerza zbożowego (siedziba Oddziału Przyrodniczego), Dworu z Gościeradowa oraz ich otoczenia. Dodatkowo pieniądze zostaną przeznaczone na zastosowanie nowych technologii energooszczędnych oraz przystosowanie budynku do potrzeb osób z wybranymi niepełnosprawnościami (osoby niewidzące).

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce otrzyma 29,66 mln zł na przebudowę, rewitalizacje i konserwacje budynków zespołu pałacowo-parkowego (dwie oficyny, stajnia i teatralnia). Projekt kompleksowo obejmuje wykonanie robót budowlano-konserwatorskich i instalacyjnych przy czterech budynkach, zagospodarowanie terenu, a także zakup kompletnego wyposażenia niezbędnego do stworzenia nowej oferty kulturalno-edukacyjnej.

Muzeum Lubelskie w Lublinie otrzyma 21,62 mln zł, które planuje przeznaczyć na ochronę dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania jakimi są: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu i turystyka. Projekt będzie realizowany w dwóch obiektach budowlanych –  w Zamku Lubelskim oraz w budynku oddziału Muzeum Regionalnego w Kraśniku. W Zamku Lubelskim projekt przewiduje łącznie do modernizacji i przebudowy pomieszczenia o powierzchni ok. 3000 m2, w tym 6 galerii i pomieszczeń ekspozycyjnych. Zakres Projektu obejmuje gruntowną przebudowę ekspozycji wraz z wyposażeniem w gabloty, ścianki ekspozycyjne, elektroakustykę i multimedia, oświetlenie ekspozycyjne, system telewizji dozorowej wraz wyposażeniem dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku.”

Cały artykuł można przeczytać:  www.lubelskie.pl

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: