BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 wrzesień 2016

7 – 8 września Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w Lublinie

Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach. Trzykrotnie gościliśmy w Parlamencie Europejskim i Londynie, a w 2015 r. także we Włoszech, Hiszpanii, Chorwacji i na Litwie.

Logo Festiwalu Integracja Ty i Ja

W latach 2003 – 2015 zaprezentowaliśmy ponad 500 niezwykłych filmów z całego świata przybliżających, z czym osoby niepełnosprawne zmagają się w różnej od polskiej rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja. W konkursie filmowym mierzą się co roku filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie, a najlepsze zdobywają statuetki Motyla. Naszymi laureatami były m.in. filmy: W stronę morza, Motyl i skafander, Nietykalni, Dziewczyna z szafy, Chce się żyć.

Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

W tym roku temat festiwalu to: Mistrzowie Sportu, Mistrzowie Życia.

Więcej o festiwalu: http://niepelnosprawni.lublin.pl/europejski-festiwal-filmowy-integracja-ty-i-ja-mistrzowie-sportu-mistrzowie-zycia-6-10-wrzesnia-2016-koszalin/

W kinie „Bajka”  w Lublinie 07 i 08 września,  godz. 10.30

WSTĘP  BEZPŁATNY

Program

Kino Bajka w Lublinie

13 EFF Integracja Ty i ja

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: