BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
22 czerwiec 2017

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie dla uczniów z niepełnosprawnościami

My już wiemy, że młodzież z niepełnosprawnością nie tylko może, ale wręcz powinna rywalizować w różnych obszarach sportowych. Celem działań Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie jest aktywizowanie i usprawnianie uczniów z  niepełnosprawnością  poprzez wszechstronny wysiłek fizyczny, promowanie rekreacji ruchowej oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie z różnymi orzeczeniami o niepełnosprawności mogą również uczestniczyć w rywalizacji E-sportowej a także realizować się w klasie Medialno –Sportowej. Treningi są dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów.

Plakat

Posiadamy bazę i warunki do nauczania i trenowania uczniów z niepełnosprawnością oraz przybory i przyrządy, które służą im do czynnego uprawiania sportu i poprawy sprawności fizycznej. Posiadamy również laboratoria w których znajdują się urządzenia i programy do monitorowania postępów w sferze psychicznej, którą zajmuje się psycholog sportowy. Pomysł skierowania oferty do uczniów niepełnosprawnych, jest wynikiem podjęcia współpracy z organizacjami zrzeszającymi uczniów – sportowców z niepełnosprawnością z różnych dyscyplin sportowych. Byłaby to pierwsza szkoła mistrzostwa sportowego umożliwiająca naukę i trenowanie uczniom niepełnosprawnym z całej Polski.

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego wraz z Integracyjnym Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie, którego celem jest rehabilitacja  poprzez sport, zamierza prowadzić szeroko rozumiane działania polegające na dążeniu do rozwoju sportu wśród młodzieży niepełnosprawnej, w tym szkolenie centralne sportowców przygotowujących się do najważniejszych imprez sportowych (Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Świata, Igrzyska Paraolimpijskie), a także przyciąganie do sportu nowych, młodych zawodników.

Uczniowie otrzymują bezpłatnie: wyprawkę szkolną / podręczniki / stroje sportowe / przejazdy ze szkoły na treningi.

Dyscypliny sportowe, które możecie uprawiać to: Boccia,  Łucznictwo, Goalball, Lekkoatletyka,  Pływanie,  Show down, Tenis, Szachy, Siatkówka na siedząco, Tenis stołowy.

Adres szkoły:

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego WSEI w Lublinie

ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin

817493235

alms@wsei.lublin.pl

Ulotka

Bożena Tatarczak

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji „Start”

Al. Piłsudskiego 22
20 – 011 Lublin
tel. 81 743 72 83

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: