BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 listopad 2016

Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą”

Zapraszamy na akcję profilaktyczną „Zdrowie pod kontrolą”, która odbędzie się w dniach 19-20 listopada w Atrium Felicity (Al. Witosa 32) oraz w Galerii Olimp (Al. Spółdzielczości Pracy 36) w godz. 11:00 – 17:00.

Wydarzenie jest organizowane z okazji Światowego Dnia Cukrzycy pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA). Partnerami akcji są min. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i Fundacja Medicover. Podczas lubelskiej akcji możemy wykonać m.in. bezpłatny pomiar poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, skorzystać z konsultacji medycznych i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz zostać kandydatem na dawcę szpiku kostnego. W ramach profilaktyki onkologicznej będzie można nauczyć się badać piersi i jądra na fantomach. Zachęcamy do przebadania się i dbania o zdrowie szczególnie, gdy jeszcze można zapobiegać chorobom lub wcześnie je wykryć.

Organizatorzy przewidzieli również zabawy dla najmłodszych, którzy m.in. będą mieli okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków, a także obejrzeć filmy edukacyjne o tematyce prozdrowotnej zapewnione przez Fundację Medicover. Dodatkowo przy współpracy ze studentami stomatologii możliwe będzie sprawdzenie stanu swojego uzębienia.

Zdrowie pod Kontrolą - plakat

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 Katarzyna Kaczor

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: