BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 październik 2018

Aktywni mieszkańcy województwa lubelskiego mają szansę na grant w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”!

Sieć sklepów Tesco już po raz piąty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. W V edycji programu każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania wygra! Oznacza to, że łączna pula nagród, na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych!

Od 8 października do 18 listopada 2018 roku organizacje społeczne, instytucje publiczne, czy po prostu aktywna grupa mieszkańców, będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

W IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji społecznych w województwie lubelskim trafiły granty o łącznej puli 63000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 21 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, m.in. projekt „Zakręcony plac zabaw” Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie, którego celem jest promocja zdrowia oraz aktywnego stylu życia poprzez stworzenie placu zabaw, jako miejsca spotkań i integracji międzypokoleniowej. Mieszkańcy okolicy oddali na projekt aż 28957 głosów, zapewniając organizacji grant w wysokości 5000 zł na realizację pomysłu.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub chcielibyście przedyskutować swój pomysł – z przyjemnością Wam pomożemy. Na Wasze wiadomości czeka nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl, telefon: 22 100 55 93.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: