BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 maj 2015

Propozycja dla seniorów – Aktywność naszym uzdrowiskiem

Fundacja Równych Szans PACYNKA informuje, że w okresie V-XII 2015r. realizowany będzie na terenie Lublina projekt Aktywność naszym uzdrowiskiem, skierowany do mieszkańców Lublina w wieku 60+.

Aktywność naszym uzdrowiskiem

Zadanie to, wdrażane przy wparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przewiduje zaangażowanie lubelskich seniorów w zajęcia rekreacyjne, służące wzmocnieniu ich zdrowia i dobrego samopoczucia oraz wzajemnej integracji. Proponujemy osobom w wieku 60+ bezpłatny udział w atrakcyjnych formach aktywnego wypoczynku, dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. W naszej ofercie znajdują się między innymi:
– grupowe zajęcia Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanych
instruktorów;
– zajęcia ogólnorozwojowe fitness, służące wzmocnieniu i poprawie kondycji
zdrowotnej seniorów, zarówno grupowe, jak i indywidualne; treningi pod okiem
i nadzorem trenerów-specjalistów;
– trzydniowe obozy letnie oraz rekreacja wodna;
– spływy kajakowe
– wykłady z zakresu zdrowego żywienia i fotografii
– kursy pierwszej pomocy i samopomocy.

Wszystkie ww. zajęcia są dla uczestników projektu całkowicie darmowe. Będą one odbywać się na terenie miasta (a w przypadku obozu i spływu kajakowego – na terenie województwa lubelskiego) w okresie VI – XI 2015r. Naszym celem jest upowszechnienie wśród lubelskich seniorów zdrowego trybu życia dostosowanego do ich możliwości i umiejętności, a także upowszechnienie aktywnego wypoczynku – przekazanie uczestnikom narzędzi i wiedzy oraz
zaszczepienie nawyków, które pozwolą im cieszyć się zdrowiem i dobrą formą przez kolejne lata.
Rekrutację uczestników projektu rozpoczynamy w dniu 20 maja 2015r. Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach zapraszamy po dodatkowe informacje na stronę www.fundacjapacynka.pl oraz do kontaktu pod nr tel. 790 282 735.

Można zgłaszać chęć uczestnictwa indywidualnego oraz grupowego. Do dyspozycji mamy 60 miejsc, zatem decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz rekrutacyjny i zapoznać się z regulaminem projektu.

Formularz rekrutacyjny

Regulamin projektu

Wypełniony formularz należy dostarczyć do biura projektu pod adres: ul. Dziewanny 27/1, 20-539 Lublin. Na każdym etapie można konsultować się z pracownikami fundacji pod nr tel. 790 282 735. Wolontariusze fundacji mogą także, po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych, osobiście odbierać dokumenty zgłoszeniowe oraz w razie potrzeby pomagać w ich wypełnieniu. Na zgłoszenia czekamy do 22 czerwca 2015 r. (poniedziałek).

Beata Pajdosz
Fundacja Równych Szans PACYNKA
tel.790 282 735
www.fundacjapacynka.pl
info@fundacjapacynka.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: