BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 wrzesień 2016

„Przyjaciele” na scenie z artystami Teatru Wielkiego oraz Teatru Nowego w Poznaniu

Dnia 13 września 2016 roku w Tomaszowskim Domu Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Artyści Integracyjnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele” Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim wystąpili na scenie wspólnie z artystami Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki oraz Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

Licznie zgromadzona publiczność z zaciekawieniem obejrzała spektakl pt. „Bajka o zaczarowanym flecie” autorstwa Tomasza Raczkiewicza na motywach opery pt. „Zaczarowany flet” W.A. Mozarta.

Zdjęcie

Profesjonalni aktorzy, soliści opery, tancerze baletu oraz Integracyjny Artystyczny Zespół „Przyjaciele” (osoby z niepełnosprawnością intelektualną wraz z terapeutami) „przenieśli” do bajkowego świata dzieci z tomaszowskich przedszkoli oraz uczniów klas I-III ze szkół Tomaszowa Lubelskiego i powiatu.

Integracyjny Artystyczny Zespół „Przyjaciele” został przygotowany do spektaklu przez: Marię Rybarczyk – aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Tomasza Raczkiewicza – solistę Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz mgr Bożenę Zajączkowską – kierownika zespołu. Warsztaty odbyły się od 5 do 7 września.

Zdjęcie

Udział w spektaklu stanowił dla naszych niepełnosprawnych artystów nieocenioną możliwość doskonalenia warsztatu aktorskiego, wzbogacenia doświadczeń i przeżycia radości z sukcesu.

Widzowie przyjęli spektakl z ogromnym aplauzem. Pomimo bardzo młodego wieku (przedszkolacy i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych) publiczność wykazała się dużą kulturą zachowania, zainteresowaniem fabułą spektaklu i żywo reagowała na toczącą się akcję. Wydarzenie zrealizowano w ramach zadania publicznego pt. „Aktywność drogą do pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym oraz w pracy” dofinansowanego przez Województwo Lubelskie oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim.

Zdjęcie

Za pomoc w zrealizowaniu zadania, życzliwość i wielką empatię wykazaną względem osób z niepełnosprawnością intelektualną serdecznie dziękujemy Firmie Farinelli Tomasza Raczkiewicza z Poznania i wszystkim wspaniałym Wykonawcom, którzy przyjęli zaproszenie tej Firmy do realizacji spektaklu, Dyrekcji i Pracownikom Tomaszowskiego Domu Kultury, pracownikom naszego Stowarzyszenia, a szczególnie p. Bożenie Zajączkowskiej – Kierownikowi Integracyjnego Artystycznego Zespołu „Przyjaciele” i jego Uczestnikom, wolontariuszom oraz wspaniałej publiczności.

Galeria zdjęć

no images were found

 

Zarząd Koła

Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Koło w Tomaszowie Lubelskim

 PRAWA

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: