BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
25 Listopad 2011

Bezpłatnie do stomatologa

W Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia”– NZOZ Stomatologia,  prowadzimy leczenie stomatologiczne pacjentów niepełnosprawnych. Leczenie odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i obejmuje nie tylko przyjęcia ambulatoryjne, ale również leczenie pacjentów w pełnym znieczuleniu ogólnym.
W przypadku pacjentów ze schorzeniami ogólnymi, upośledzeniami umysłowymi czy chorobami neurologicznymi współpraca z lekarzem stomatologiem jest bardzo utrudniona, pacjenci często są odsyłani, dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z zabiegów kompleksowego leczenia w znieczuleniu ogólnym. W czasie tych zabiegów jedno czasowo leczone są zęby, które tego wymagają (łącznie z leczeniem kanałowym), usuwane są zęby, które nie mogą pozostać w jamie ustnej, oraz przeprowadzane są zabiegi profilaktyczne (skaling, lakierowanie preparatami zapobiegającymi próchnicy). Wykonujemy również zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, jeżeli jest taka konieczność.
W zespole medycznym NZOZ Stomatologia pracują doświadczeni lekarze anestezjolodzy, specjaliści z zakresu stomatologii ogólnej, dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Dysponujemy nowoczesną salą zabiegową, wyposażoną w profesjonalna aparaturę do znieczuleń ogólnych oraz pokój pozabiegowy, gdzie pacjent po wybudzeniu z narkozy jest pod kontrolą zespołu anestezjologicznego.
Serdecznie zapraszamy do współpracy. Z naszej strony wykonujemy przeglądy stomatologiczne u dzieci, podopiecznych ośrodków i uczniów szkół z indywidualną pisemną informacją dla każdego rodzica (opiekuna) o możliwościach leczenia i planowanym zakresie zabiegu.
Wszyscy pacjenci do 16 r.ż. leczenie w znieczuleniu ogólnym mają refundowane na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności, powyżej 16 r.ż wymaganym dokumentem jest stwierdzony umiarkowany lub głęboki stopień niepełnosprawności.
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: www.dommalegoksiecia.pl
telefony kontaktowe: (81) 5371394, 697949382.

 dr n.med. Małgorzata Borowska

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: