BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Maj 2012

Bychawski dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Święto przypadające na dzień 5 maja jest równocześnie Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Niepełnosprawność intelektualna podobnie jak poglądy, kolor skóry, płeć nie mogą być przyczyną do dyskryminacji żadnego człowieka.

W dniu 10 maja 2012 r. w Bychawskim Centrum Kultury zorganizowano uroczyste Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ichautorami byli: dyrekcja, pracownicy i uczestniczy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie.

Na część artystyczną, poświęconą temu świętu, składały się występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bychawie, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bystrzycy i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Matczynie.

Mogliśmy oglądać popisy wokalne, taneczne i występy teatralne. Szczególnie imponująco wypadł pokaz poloneza – reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego.

Celem tego wydarzenia było uświadomienie społeczeństwu, że obok nich żyją ludzie niepełnosprawni, którzy, mimo swoich ograniczeń potrafią cieszyć się życiem i posiadają niemałe zdolności artystyczne. Cieszymy się, że w uroczystości wzięła tak liczna grupa publiczności oklaskująca ich występy.

Krzysztof Rzepecki
krzysiek.lfoon@gmail.com

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: