BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 październik 2018

Caritas w Białej Podlaskiej pomogą czworonogom

Zbiórka rozpoczęła się 16 października br., zaangażowały się w nią m.in.: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej i Centrum Wolontariatu – jednostki siedleckiej Caritas. 

Udział w tej inicjatywie mogą wziąć także inne osoby – aby się dołączyć, należy przynieść wymienione przedmioty do budynku Caritas przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. Zbierane są koce, ręczniki, pościel, garnki, smycze, obroże, karma dla psów i kotów, makarony – to przedmioty, które zbierają uczestnicy, wolontariusze i pracownicy bialskich jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej na rzecz schroniska „Azyl” przy ul. Olszowej 4 w Białej Podlaskiej. Finał akcji odbędzie się tam w piątek 19 października 2018r.

Na finał uczestnicy z Caritas wyruszą delegacjami z ww. placówek o godz. 10:00 spod budynku Caritas i spędzą w schronisku czas do godz. 12:00.

„Celem jest włączenie osób z niepełnosprawnością jak i pełnosprawnych w pomoc czworonogom, aby uświadomić im, że zwierzęta również wymagają wsparcia. Chcemy ukazać im skalę bezdomności zwierząt, uświadomić, że jesteśmy odpowiedzialni za ich los – szczególnie w przypadku, kiedy decydujemy się na posiadanie zwierząt” – mówi Anna Utka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.

zdjęcie psa

Więcej informacji udziela: Anna Utka, tel. (83) 342-05-83 wew. 28.

Źródło: www.siedlce.caritas.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: