BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Styczeń 2012

Choinka w stowarzyszeniu w Łęcznej

26 stycznia w czwartek członkowie koła PSOUU w Łęcznej spotkali się w placówce – Warsztatach Terapii Zajęciowej w Janowicy na zabawie choinkowej.
W spotkaniu uczestniczyli: zaproszeni goście, członkowie Zarządu Koła, rodzice, podopieczni placówek.
Spotkanie rozpoczęła i prowadziła przewodnicząca Zarządu Kola min. podziękowała wszystkim za przybycie, włączenie się w organizację zabawy choinkowej.
Solista, Łukasz rozpoczął część artystyczną kolędą dla nieobecnych – wspomnienie o tych, których nie ma w stowarzyszeniu i w placówce, odeszli do Pana. Kasia K. recytacją tekstu Matki Teresy z Kalkuty „Mimo to…” wprowadziła w zadumę  po raz kolejny słuchaczy. Następnie uczestnicy warsztatu przedstawili autorskie Jasełka wprowadzający w wydarzenia z przed tysięcy lat.

Występując grupa

Goście, rodzice, podopieczni placówek

Część artystyczną zakończył wspólny śpiew kolę.
Uczestnicy WTZ obdarowali swoimi pracami, wykonanymi w czasie zajęć – p. Leszka Szafrana (od 1993 roku wspierającego działania podejmowane przez koło ) p. Renatę Mrugała i państwa Adamskich
(od chwili powstania koła, wspierają działania podejmowane przez koło)

p. L. Szafran odbierający pracę

Zabawa z konkursami- konkurs na najciekawsze przebranie dostarczył emocji wszystkim. W konkursie na przebranie mogliśmy zobaczyć : Dziadka Mroza, Śnieżynkę, Mariolkę, strażaka, szlachcica, króla, złą wróżkę-diablicę …….

Dziadek mróz, uczennica, Mariolka

Mariolka, śnieżynka, król

Wyboru dokonywali poprzez oklaski wszyscy uczestnicy zabawy, największy aplauz otrzymała Mariolka i Śnieżynka. Laureatki otrzymały w prezencie zegarki ścienne, nagrody wręczyli wice przewodniczący i sekretarz Zarządu Koła. W czasie trwania zabawy choinkowej było wiele konkursów z nagrodami.

 

Uczestnicy w czasie zabawy

Zabawa przy muzyce na „żywo”  w wykonaniu Łukasza.

Słodki poczęstunek, przygotowany został przez rodziców, Zarząd Koła dziękuje rodzicom,  pracownikom za pomoc w przygotowaniach spotkania – poczęstunku.

Zabawa choinkowa to, spotkanie rodziców, którzy mogli się podzielić swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami w pracy ze swoim dzieckiem. Rodzice których „dzieci” są w warsztacie mogli porozmawiać z instruktorami.

Wręczenie prezentów (paczek) Mikołajkowych zakończyło zabawę.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby(zabawy, wyjścia z domu, mieć chłopaka, dziewczynę) jak ich sprawni koledzy. Nie walczmy z tym co ludzkie , naturalne, wspierajmy to co kiedyś przeżywaliśmy sami.

„Musimy być silni.
W każdej sytuacji,
w każdej chwili musimy być silni ponieważ inaczej spadniemy w przepaść,
z której nie ma wyjścia.
Stąpamy wszyscy po jej krawędzi, stąpam i ja…
błądząc po ścieżkach życia…
spoglądając w oczy przeznaczenia…..( autor nieznany)

Siła jest nam bardzo potrzebna na progu 2012 roku, tak wiele jest do zrobienia, każdy ma swoją kartę przeznaczenia. Starajmy się zmieniać to co możemy zmienić ……..

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: