BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
16 Grudzień 2013

Cyfrowa Integracja

 

Cyfrowa Integracja – technologia, która porusza, pozwala dostrzec i usłyszeć.

Czytnik kolorów dla niewidomych, kombinezon bioniczny umożliwiający chodzenie osobom sparaliżowanym, albo kuchenka, która sama wyczuwa garnek. Ponad 100 produktów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. Ruszył portal Cyfrowa Integracja. Pierwsza w Polsce strona o technologiach w zasięgu ręki, które mogą zmienić całe życie.

 

Ci-dostrzec

Ci-dostrzec

Cyfrową Integrację tworzy zespół Fundacji Integracja. Znajdują się na nim produkty dedykowane osobom niepełnosprawnym ale nie tylko. Dzięki stronie udowadniamy, że nie trzeba wydawać milionów na specjalistyczne sprzęty, często wystarczy darmowa aplikacja na smartfona, czy odpowiednia funkcja w „zwykłym” urządzeniu, by odmienić czyjeś życie.

 

Ci-usłyszeć

Ci-usłyszeć

Użytkownicy mają dostęp do aktualności ze świata nowych technologii, opinii ekspertów dotyczących dostępnych rozwiązań, testów przeprowadzonych przez użytkowników z niepełnosprawnościami. Najważniejszym elementem serwisu jest tzw. Wirtualna Wystawa. To baza ponad 100 dostępnych produktów i technologii cyfrowych. Artykuły podzielone są na 4 różne kategorie w zależności od ich przeznaczenia: do domu, pracy, komunikacji i rehabilitacji.

 

Ci-porusza

Ci-porusza

Adresatami Cyfrowej Integracji są nie tylko osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ale też ich opiekunowie, rodziny, osoby starsze, pracodawcy, przedstawiciele szkolnictwa, producenci sprzętu i rozwiązań informatycznych. Publikowane na portalu informacje mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu, oraz w ciekawy i przystępny sposób udostępniać wiedzę o nowych technologiach.

– 30 lat temu, kiedy usiadłem na wózku, nie było komputerów, dostępu do internetu, telefonów komórkowych, smarfonów ani tabletów. Przełom technologiczny dzieje się na naszych oczach. Ale w tym wszystkim zasadnicze jest pytanie – co robić, aby nie wykluczyć tych, którzy do tej pory byli wykluczeni z codziennego życia? Jestem przekonany, ze przyszłość jest w naszych rękach – mówi Piotr Pawłowski Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. – Wszystko już zostało wymyślone, tylko nie wszyscy rozumieją, że należy z tego umiejętnie korzystać- dodaje.

Portal został oficjalnie uruchomiony 28 listopada podczas 18. Wielkiej Gali Integracji:

CyfrowaIntegracja.pl

 Strona na facebook’u.

Kontakt dla mediów:

Dawid Bombera

Koordynator projektu

tel: +48 519 066 480

dawid.bombera@integracja.org

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW