BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 Maj 2012

Cykl warsztatów arteterapeutycznych

Centrum Arteterapii i Rekreacyjny Klub Nieprzetartego Szlaku  serdecznie zapraszają na warsztaty arteterapeutyczne, które odbędą się w  maju, czerwcu, październiku i listopadzie. Na warsztatach zrealizowane zostaną 4 bloki tematyczne: teatroterapia, choreoterapia i ekspresja ciała, terapia przez sztuki plastyczne oraz muzykoterapia.

Już dziś zapraszamy na warsztat w dniach 19-20.05.2012

Program warsztatów:

Sobota:

8.30 – 9.00 – Przyjazd uczestników

9.00 – 17.00 Drama w teorii i praktyce

W ramach warsztatu będziesz miał możliwość poznać teoretyczne i praktyczne podstawy dramy, jej terapeutyczną rolę. Zaprezentowane zostaną także techniki dramy stosowanej. Dzięki warsztatowi poznasz metody wykorzystania dramy w budowaniu spektaklu teatralnego.

 

Prowadzący: 

Michał Stanowski – socjolog, oligofrenopedagog, instruktor teatralny, teatroterapeuta. Założyciel i koordynator Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Od 1989 roku prowadzi systematyczną pracę artystyczną z osobami niepełnosprawnymi. Uczestnik i organizator wielu międzynarodowych warsztatów teatralnych. Wiceprezydent International Dissimilis Counsil. Twórca Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach, współtwórca Centrum Arteterapii w Lublinie. Prowadził zajęcia z zakresu teatroterapii w instytucie pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Aneta zając – pedagog, animatorka kultury specjalizująca się w arteterapii, studentka II stopnia studiów uzupełniających magisterskich pedagogiki KUL, opiekunka i instruktorka teatralnej grup młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej, teatroterapeuta, wielokrotna uczestniczka międzynarodowych wymian instruktorów teatralnych, organizator Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku,  ukończyła Dramową Akademię Wolontariacką.

 Niedziela

8.30 – 9.00 – Przyjazd uczestników

9.00- 17.00  Warsztat choreoterapii (w tym przerwa obiadowa oraz przerwy kawowe)

Podczas warsztatów masz możliwość lepiej poznać siebie i zwiększyć  świadomość swojego ciała, możesz doświadczyć  siebie w relacji z innymi i w przestrzeni. Poprzez ruch i taniec zwiększysz zaufanie do własnego ciała i je zaakceptujesz, będziesz mógł doświadczyć pozytywnych granic w przestrzeni oraz wokół własnego ciała,  znajdziesz w nim źródła własnej siły i uwolnisz zasoby energii i kreatywności.

Prowadzący:

Beata Matejczuk – pedagog, instruktor terapii tańcem i ruchem, ukończyła szkolenie z Ruchu Autentycznego zakończone certyfikatem brytyjskiego Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, w pracy wykorzystuje metody: terapię tańcem i ruchem, improwizację ruchowo – taneczną, a także Ruch Autentyczny.

Warsztaty są odpłatne. Koszt całego warsztatu (2 dni) w tym obiad wynosi 70zł

Przy zgłoszeniu na cały cykl 4 warsztatów przewidujemy zniżki.

Zgłoszenia  prosimy przesyłać na adres: warsztaty.cat@gmail.com

Po otrzymaniu potwierdzenia o przyjęciu na warsztaty prosimy dokonać wpłaty do 17.05.2012

Rekreacyjny Klub Nieprzetartego Szlaku ul. Wołodyjowskiego 3/111, 20-627 Lublin

nr rachunku: 62 1050 1953 1000 0023 6117 2667

lub podczas warsztatów.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!!!!

Na warsztatach obowiązuje strój sportowy. Prosimy o zabranie ze sobą zmiennego obuwia.

Więcej informacji odnośnie warsztatów udzieli Państwu:

Karolina Czajka

warsztaty.cat.@gmail.com  tel. 669-998-617

www.nieprzetartyszlak.pl

Warsztaty dofinansowane ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Karta zgłoszenia na warsztaty

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: