BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

16 Listopad 2011

… i żyli długo i pogodnie. Pozarodzicielska opieka nad dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa organizuje  XXI konferencję z cyklu Czas dla Rodziców. Tym razem tematem konferencji będzie sytuacja osób niepełnosprawnych intelektualnie w jesieni życia ich rodziców. Tytuł konferencji to: „… i żyli długo i pogodnie. Pozarodzicielska opieka nad dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną”.„Temat ten poruszamy rzadko, wszystkim nam się wydaje, że wciąż mamy czas, że ważniejsze są inne problemy, zajmuje nas rehabilitacja, edukacja, integracja… Ale czas nie czeka na nikogo, jest bezlitosny i niewdzięczny. Nasze dzieci, jeszcze tak niedawno tak małe, dorastają, a my stajemy się coraz starsi i coraz słabsi. Nie możemy, jak inni, powiedzieć, że po nas choćby potop. Jeśli chcemy odejść w spokoju, musimy znaleźć dla naszych dzieci miejsce, gdzie będą zadbane i bezpieczne wśród przyjaciół i będą potrafiły się śmiać. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste.”

Czy zastanawialiście się już co będzie z waszymi dziećmi, kiedy nadejdzie jesień waszego życia? Co kiedy nie będziecie już mogli pomagać im w codziennym życiu?
Wiemy, że to trudny temat, ale wydaje nam się, że warto go poruszyć – a im wcześniej tym lepiej.

Konferencja odbędzie się w dniach 26 – 27 listopada (sobota – niedziela) w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o wpłatę darowizny w wysokości 90 zł (darowiznę można odliczyć od podatku). Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i wpisanie na blankiecie wpłaty – opłata za szkolenie (i tylko tyle – opłata za szkolenie nie może być równocześnie darowizną!).

Uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz bez ograniczeń kawę, herbatę, napoje i słodycze.

Pieniądze prosimy przelewać na konto: PKO BP XX O/Warszawa 91 1020 1026 0000 1402 0017 0787,
a kopię przelewu wraz z kartą zgłoszenia przesłać faksem na numer 22 663 10 13, pocztą pod adres Conrada 13, 00-922 Warszawa lub mailem (skan) na adres m.marczewska@bardziejkochani.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 22 listopada  b.r.

Więcej informacji:

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: