BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

26 Marzec 2012

Czas na pracę

Misją firmy Lechaa Consulting Sp. z o. o. jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i podnoszenie kwalifikacji osób pracujących. Firma prowadzi m.in. szkolenia, doradztwo zawodowe i działania proedukacyjne dla osób dorosłych i młodzieży.

W dniu 21 marca 2012 r. w hotelu Mercure Unia odbyła się konferencja podsumowująca projekt skierowany do osób niepełnosprawnych pt. „Czas na pracę”. Partnerem w realizacji tego zadania było Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Podsumowując projekt Prezes Zarządu Lechaa Consulting – Radosław Markusiewicz, poinformował przybyłych gości, że firmaprzeszkoliła272 osoby niepełnosprawne z województwa lubelskiego, 26 osób uzyskało płatne staże, zaś 23 otrzymało zatrudnienie.
Marta Soboś z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie przedstawiła m.in. ofertę uzyskania środków pieniężnych do 40 tys. złotych dla osób niepełnosprawnych, chcących założyć swoją firmę.
Jednym z elementów projektu „Czas na pracę” było nakręcenie trzech reportaży o beneficjentach realizowanego zadania. Ich autorką była Anna Duda – Ziętek z TVP Lublin.
Jedną z bohaterek reportażu była Karolina Puch, która przez kilka miesięcy odbywała staż w Lubelskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.
O problemach osób niepełnosprawnych opowiedział inny bohater reportażu – Paweł Seweryniuk.
Projekt „Czas na pracę” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zdjęcia od 11 do 14  nie są najlepszej jakości ponieważ  zrobione zostały z film wyświetlanego na konferencji. Przepraszamy.

Krzysztof Rzepecki
krzysiek.lfoon@gmail.com

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: