BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Listopad 2012

Cztery dychy do maratonu

Brałem dziś (18 listopada) udział w cyklicznej imprezie biegowej, której finałem ma być przyszłoroczny maraton lubelski. Nazwaliśmy ją „Cztery dychy do maratonu”, a dzisiaj była druga z tego cyklu.
Wzięło w niej udział prawie 600 zawodniczek i zawodników głównie amatorów.
Wśród startujących była Pani ministra Joanna Mucha, a także nasz lubelski bard Jan Kondrak. W biegu tym widziałem też kilku niepełnosprawnych, z którymi w przyszłości chciałbym przeprowadzić wywiady. Może oni i moja skromna osoba będą inspiracją dla kolejnych biegaczy niepełnosprawnych. Tym bardziej, że ja prowadzę szkółkę maratońską dla początkujących na stadionie „Start”.
Ale miałem pisać o dzisiejszej imprezie, a więc była to największa impreza tego typu na lubelszczyźnie.
Organizacja – super, ludzie zadowoleni, pogoda również dopisała. Jak widać w naszym regionie jest duże zapotrzebowanie na tego typu biegi, może przypomnę, że w pierwszej edycji czterech dych wzięło udział około 400 osób, a więc o ponad 50% przybyło nam zawodników, aż się boję pomyśleć co będzie na czwartej:)

Zwycięzcą biegu okazał się Białorusin Ilya Slavenski z czasem 31:10. Joanna Mucha z 1h 11min.45s zajęła 576 lokatę. Jan Kondrak nabiegał 41:22 zajmując 62 miejsce, a moje wypociny to odpowiednio 48:26 i 261 miejsce.

Załączam fotografię na której jest Joanna Mucha zaraz po przekroczeniu linii mety.

Andrzej Mrzygłocki

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: