BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 październik 2015

Delegacja z Wielkiej Brytanii z wizytą w świdnickim PSOUU.

14 października Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku odwiedziła delegacja z Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie

Wśród gości znaleźli się Burmistrz Miasta Hatfield- Pani Lynna Sparks oraz Pan Michał Siewniak – z pochodzenia Polak, zasiadający w tamtejszej Radzie Miasta. Delegatom z Hetfield towarzyszył Pan Tomasz Szydło – Wiceburmistrz Miasta Świdnik.

Zdjęcie

Hatfield to miasto położone w południowej części Wielkiej Brytanii, niedaleko Londynu. Zamieszkuje je ponad dwutysięczna społeczność Polaków. Podobnie jak w Świdniku, istnieje tam przemysł lotniczy.

Zdjęcie

019

Goście z Anglii odwiedzili placówki funkcjonujące w ramach świdnickiego Koła PSOUU, czyli: Dzienne Centrum Aktywności, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Zdjęcie

020

Pani Lynna Sparks- prywatnie matka niepełnosprawnego dziecka, bardzo wysoko oceniła pracę placówek. Była pełna uznania dla pracy naszych terapeutów, atmosfery panującej w Stowarzyszeniu i profesjonalnego podejścia do osób niepełnosprawnych.

017

Mile zaskoczył ją również bogaty poziom wyposażenia placówek, różność form pracy jak i radość widoczna na twarzach uczestników.

Ilona Bednarczyk

 PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: