BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
12 Marzec 2013

Diaeuro 2013

W sierpniu tego roku odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej diabetyków czyli Diaeuro 2013. Zorganizują je Chorwaci, zeszłoroczni zwycięzcy turnieju w Kijowie. Polska reprezentacja, utworzona w 2012 roku przez Oddział  Lubelski Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, znalazła się wśród 12 drużyn zakwalifikowanych do tego prestiżowego turnieju.

I Europejskie Mistrzostwa Diabetyków Diaeuro 2012 odbyły się w Kijowie. Polacy pokazali siłę charakteru, ale ze względu na nieliczne treningi, które udało się im zorganizować przed turniejem, nie byli w stanie pokonać Chorwacji, Słowacji czy Włoch. Drużyny tych krajów są wspierane przez swoje narodowe związki piłkarskie.

Łukasz Walczyński, organizator i dobry duch tej wyjątkowej drużyny piłkarskiej robi wszystko aby zdobyć fundusze na treningi i wyjazd. Byłoby to spełnienie marzeń osób zmagających się na co dzień ze swoją niepełnosprawnością, zagrać z orzełkiem na piersi.

Zeszłoroczne przygotowania odbywały się w cieniu Euro 2012 oraz Mistrzostw Olimpijskich w Londynie, stąd nikłe zainteresowanie ze strony zarówno medialnej jak i sponsorskiej. Polscy Sportowcy Paraolimpiady, jednak pokazali, że osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje marzenia oraz osiągać bardzo dobre wyniki przy małych nakładach finansowych.

W bieżącym roku Polska Reprezentacja Diabetyków chciałaby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej, ale bez wsparcia finansowego firm i instytucji nie będą w stanie odpowiednio się przygotować i opłacić kosztów wyjazdu.

Firmy zainteresowane tym, aby ich logo widniało na koszulkach reprezentantów Polski w piłce nożnej diabetyków na Diaeuro 2013 w Chorwacji proszone są o kontakt z Łukaszem Walczyńskim.

Kontakt i wszelkie dodatkowe informacje na stronie Diaeuro 2013.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: