BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 Czerwiec 2019

Do Caritas trafił nowy sprzęt do wypożyczenia

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej wzbogaciły się o 10 nowych łóżek rehabilitacyjnych i 3 koncentratory tlenu. Sprzęt trafił nieodpłatnie do organizacji w czerwcu 2019 r. z Caritas Polska, która zakupiła je ze środków zebranych podczas kampanii 1% podatku.

– Sprzęt jest nowoczesny i pomoże w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi lub w podeszłym wieku. Jest skierowany w pierwszej kolejności do tych, których nie stać na kupno bądź wynajem z innych źródeł – mówi Agnieszka Trębicka, kierownik ds. projektów pomocowych Caritas Diecezji Siedleckiej.

Diecezjalna Caritas posiada 5 wypożyczalni – zlokalizowane są w Siedlcach (ul. Budowlana 1), Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 15), Parczewie (Kościelna 77), Radzyniu Podlaskim (ul. Wyszyńskiego 6) i Włodawie (ul. Chełmska 20).

Sprzęt jest użyczany mieszkańcom diecezji siedleckiej na 4 miesiące, po tym terminie można przedłużyć umowę użyczenia. Jedynym wymaganiem jest przedstawienie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, wypisu ze szpitala lub zaświadczenia od lekarza rodzinnego, a w przypadku koncentratora tlenu, należy przedstawić zaświadczenie od lekarza specjalisty.

Dostępność sprzętu może ulegać zmianie.

Więcej informacji: tel. 513 077 966 oraz na www.siedlce.caritas.pl/wypozyczalnie-sprzetu.

Sprzęty zapakowane w kartony o różnym kształcie i owinięte przezroczystą folią

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce
tel. 25 640 71 30 wew.122
tel. kom. 502 384 135
www.siedlce.caritas.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: