BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Maj 2019

Do wypożyczalni w Chełmie trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych!

Dobra wiadomość dla niepełnosprawnych mieszkańców Chełma! Do wypożyczalni mieszczącej się w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej 135E trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny. Będzie on bezpłatnie dostępny dla wszystkich potrzebujących.

Do wypożyczalni trafiły 3 wózki inwalidzkie, 4 balkoniki kroczące oraz 4 pary kul. Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Balkoniki są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej sprzęt. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Warto dodać, że w wypożyczalni dostępne są także rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, dostosowane do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas.

Wypożyczalnia w Chełmie

Warsztat Terapii Zajęciowej, ul. Lubelska 135E, 22-100 Chełm, tel. (0-82) 565-67-66.

Fotogaleria

Paulina Fajtek

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: