BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 czerwiec 2017

Dobry występ zamojskich zawodników BOCCIA

W Konopiskach  koło Częstochowy w dniach 25-28 maja 2017 r. odbyły się pierwsze zawody w ramach Polskiej Ligi Boccia będące równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Zdjęcia

Zamojskie Placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu tj. Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy ”Krok Dalej” w Białobrzegach reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

Zdjęcie

Zawody miały wysoki poziom. Cieszy fakt iż Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017 r. daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie  jak Mateusz Pawelec.

Zdjęcie

A oto wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach k/Częstochowy w poszczególnych kategoriach:

• kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło, IV miejsce A.Cios

• Kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel, XV K.Pomarański

• Kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski, VIII D.Krajewski

• Kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski

• Kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec

• Kategoria Open III miejsce KLONY (M.Nowosadowski, K.Jarmoluk, M.Pawluk)

Zdjęcie

O Boccia w Zamościu będzie głośno gdyż 1 czerwca mamy Mistrzostwa Województwa na Zamojskiej Hali Tenisowej OSIR. 7 Czerwca 2017 r. w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie Piknik na Zamojskiej Starówce połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia doniesień medialnych.

Zdjęcie

Szczególnie zapraszamy na Zawody o Puchar Polski Boccia w Zamościu, które w dniach 21-24 września 2017 r. odbędą się w Zamojskiej Hali Tenisowej.

Ireneusz Klimek

Prezes

Aktywnego Klubu Sportowego

Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem”

w Zamościu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: