BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 Czerwiec 2014

”Dom, rodzina – tu wszystko się zaczyna”

Urząd Miasta Lublin w dniach 20 – 22 czerwca 2014 roku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus zorganizował na terenie Targów Lublin w Lublinie II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem „Dom, rodzina- tu wszystko się zaczyna”.

II Ogólnopolski Zjazd Du¿ych Rodzin

 

W piątek 20 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie Zjazdu, w którym uczestniczył Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką. Para Prezydencka objęła to wydarzenie Honorowym Patronatem. Z racji tego, że Zjazd odbywał się w Lublinie, gospodarzem spotkania był Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

 

II Ogólnopolski Zjazd Du¿ych Rodzin

 

Przez trzy dni Lubelskie Targi odwiedziło ponad 1000 osób z całej Polski w tym większość stanowiły dzieci i młodzież, dla których przygotowano wiele atrakcji- moderowane warsztaty plastyczne, drukarskie, teatralne, muzyczne, animacyjne, sportowe, zajęcia na basenie, przedstawienia i koncerty, występy artystyczne.

 

001

 

Były również zajęcia skierowane dla dorosłych – panele poruszające zarówno tematy dotyczące życia codziennego rodzin, jak i istotnych tematów o sytuacji rodzin w Polsce i programach polityki rodzinnej. Dużym powodzeniem cieszył się sobotni, ekonomiczny panel dyskusyjny pt.: „Bon opiekuńczo-wychowawczy jako element polityki rodzinnej”, z udziałem m.in. przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, przedstawicieli Ministra Pracy i Polityki Społecznej, ekspertów ze Związku Dużych Rodzin, Forum Samorządowego na rzecz Dużych Rodzin, samorządów. Honory gospodarza pełniła Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Podczas zajęć rodziców ich dziećmi opiekowali się animatorzy zabaw i warsztatów.
W sobotę po południu odbył się Koncert Joszko Brody.

W niedzielę, 22 czerwca, na terenie Targów Lublin S.A. odprawiona została Msza święta. Homilie wygłosił ksiądz bp Ryszard Karpiński, który powiedział do zebranych, że „Rodziny wielodzietne są w sposób szczególny domowym sanktuarium Kościoła, których dzieci nie tylko otrzymują życie fizyczne, ale i życie duchowe. Czyż to kim jesteśmy nie zawdzięczamy przede wszystkim temu skarbowi wiary, który wynieśliśmy z naszych rodzin?”

Zakończenie Zjazdu uświetnione zostało występem Chóru Kasjopea.
Zjazdowi towarzyszyły kiermasze, wystawy, animacje.

014

 

Można było też uzyskać porady dot. zdrowia, czy też problemów związanych z uzależnieniami.
Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy podkreślali wielką wartość jaką jest rodzina, zwłaszcza duża rodzina. Wszyscy byli zgodni, że rodzina jest podmiotem współpracy i partnerstwa oraz jedną z podstaw budowania przyszłości Państwa i społeczeństwa oraz, że działania Rządu RP i samorządów powinny iść w kierunku szeroko pojętej mądrej polityki.

Zdjęcia Anna Szmidt i Kamil A. Kuliński

no images were found

Redakcja

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: