BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 Kwiecień 2014

Działa infolinia o tańszych lekach – 22 123 98 00

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło infolinię o tańszych odpowiednikach leków refundowanych. Przez cały tydzień farmaceuci udzielają informacji o możliwości zamiany leków refundowanych przepisanych przez lekarzy na ich tańsze, bezpieczne i skuteczne odpowiedniki.

Celem infolinii jest upowszechnienie wiedzy o możliwości kupowania tańszych leków oraz (leków generycznych) poszerzenie i ułatwienie pacjentom dostępu do informacji na ten temat. Wydawanie tańszych odpowiedników leków refundowanych umożliwia pacjentom dostosowanie zleconej przez lekarza farmakoterapii – w sposób całkowicie bezpieczny i zgodny z prawem – do ich możliwości finansowych.

Farmaceuci udzielają informacji przez cały tydzień (także w soboty i niedziele) w godz. od 8.00 do 20.00 pod numerem

22 123 98 00

 

Leki generyczne od swoich pierwowzorów różnią się jedynie ceną – od 20% do 90% niższą. Sprawdź dlaczego zamienniki są tańsze.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że każdy pacjent ma prawo kupić tańszy odpowiednik leku refundowanego o ile lekarz nie umieścił na recepcie adnotacji o braku takiej możliwości. Jednocześnie każdy aptekarz ma obowiązek wydać taki lek na żądanie pacjenta.

 

Informacja pochodzi z portalu Medyczny Lublin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: