BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 Maj 2017

Dzień Europy w „Krok za krokiem”

W dniu 9 maja w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu obył się happening pn. Równość, Godność, Normalność, zorganizowany w ramach Dnia Europy oraz Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Przybyłych gości i wychowanków Stowarzyszenia przywitała Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król, tłumacząc pierwotny przebieg happeningu który miał się odbyć na Rynku Wielkim w Zamościu jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zapadła decyzja o zmianie jego programu i lokalizacji.

Zdjęcie
Następnie wystąpili członkowie zespołu wokalnego „Creazy Steps” pod kierunkiem Ewy Sienkiewicz, którego członkami są uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Zdjęcie

Wśród przybyłych gości należy wymienić: Jerzego Dębskiego – Dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON, Magdalenę Dołgan- Zastępcę Prezydenta Miasta Zamościa, Marka Gajewskiego – Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Zamościa. Kolejnym punktem spotkania był mecz boccia – dyscypliny paraolimpijskiej.

Zdjęcie

Mecz był rozgrywany pomiędzy drużyną SPDN „Krok za krokiem”, a przybyłymi gośćmi i zakończył się wygraną drużyny SPDN „Krok za krokiem”, po bardzo emocjonującej dogrywce.

Zdjęcie

Kamil Kabasiński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: