Dzień Kobiet w Lublinie
Prezydent Miasta Lublin zaprasza mieszkanki naszego miasta do udziału w uroczystości z okazji Dnia Kobiet, która odbędzie się w czwartek (8 marca) o godz. 13.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2. W programie zaplanowano konferencję tematyczną, bezpłatne badania i porady profilaktyczne oraz występ Natalii Wilk i Tomasza Momota.
Głównym elementem wydarzenia będzie konferencja ZDROWIE KOBIETY, z udziałem ekspertów i przedstawicieli różnych dziedzin medycyny. W ramach spotkania odbywać się będą bezpłatne badania i porady profilaktyczne. W programie przewidziane jest także wręczenie Medali Prezydenta Miasta Lublin dla aktywnych Lublinianek oraz rozstrzygnięcie Plebiscytu Gazety Wyborczej Lublin „Kobieta na Medal”. Muzycznym uzupełnieniem spotkania będzie występ Natalii Wilk i Tomasza Momota.
Szczegółowy program.
godz. 13.00 Powitanie gości
Wręczenie Medali Prezydenta Miasta dla aktywnych Lublinianek
godz. 13.30 Rozstrzygniecie Plebiscytu Gazety Wyborczej „Kobieta na Medal”
godz. 14.00 Konferencja „Zdrowie Kobiety”:
I. sesja tematyczna:
Co każda kobieta wiedzieć i robić powinna – jak być zdrowa na co dzień?
prof. dr n. med. Teresa Kulik – Kierownik Katedry Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, konsultant wojewódzki w dziedzinie zdrowia publicznego.
dr n. med. Katarzyna Łętowska–Andrzejewicz lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny.
dr Wiesław Poleszak– psycholog, pracownik naukowy Pracowni Psychoprofilaktyk i Pomocy Psychologicznej Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
dr n. zdr. Barbara Szyszkowska – dietetyk, ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania. W swoich dietach łączy skuteczność, smak i prostotę przygotowania potraw.
II. sesja tematyczna:
Co każda kobieta wiedzieć i robić powinna – jak stosować zasady profilaktyki onkologicznej?
prof. dr. hab. Wiesława Bednarek – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej, pracownik naukowy I Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK nr 1 w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
dr n. med. Andrzej Kurylcio – specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, pracownik naukowy Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK nr 1 w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
mgr Agnieszka Plottke – psycholog, psychoonkolog, pracownik Oddziału Hematologicznego Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im św. Jana z Dukli.
Moderowanie spotkania i sesji tematycznych:
Józef Szopiński – dziennikarz TVP Lublin, lektor, inicjator i producent wydarzeń kulturalnych i społecznych.
Ewa Dados – dziennikarka Radia Lublin, Inicjatorka ogólnopolskiej akcji społecznej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”
godz. 16.00 Program artystyczny
W ramach spotkania:
zapisy na profilaktyczne badania onkologiczne, bezpłatne konsultacje z zakresu kosmetologii, wizażu, badanie ciśnienia, poziomu cukru, masy ciała, konsultacje fizjoterapeutyczne, badania frakcji lipidowych, porady dietetyczne.
Źródło: www.lublin.eu