BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

8 marzec 2016

Dzień otwarty w SOSW nr 2 w Lublinie

W najbliższą środę, 9 marca 2016 r. o godz. 9.30 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie przy ul. Głuskiej 5 rozpocznie się Dzień Otwarty. Po zapoznaniu się z ofertą ośrodka wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzać klasy, gdzie „w praktyce” zobaczą, jak wygląda edukacja w SOSW nr 2 w Lublinie. Goście zapoznają się również z zajęciami rewalidacyjnymi. Na dzień otwarty można przyjść z dziećmi; świetlica SOSW nr 2 w Lublinie przygotowała dla nich specjalne atrakcje.

W skład ośrodka wchodzą Szkoła Podstawowa nr 53 oraz Gimnazjum nr 21. W Ośrodku mogą uczyć się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym w wieku od 7 do 21 lat, natomiast dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim w wieku od 7 do 25 lat. Dotyczy to także dzieci z autyzmem. Klasy są małe, maksymalnie 8-osobowe. W przypadku dzieci z autyzmem są jeszcze mniejsze, 2-4-osobowe. Szkoła prowadzi także zajęcia indywidualne (również w domach). Przed zajęciami i po ich zakończeniu dzieci przebywają w szkolnej świetlicy, także w kilkuosobowych grupach.

Ośrodek zapewnia bezpłatny dowóz uczniów z terenu Lublina do szkoły i z powrotem. Dzieci spoza Lublina (chłopcy) mogą zamieszkać w szkolnym internacie. Szkolna stołówka zapewnia śniadania, drugie śniadania, obiady, a chłopcom z internatu także kolacje.

Rafał Szostak

SOSW nr 2 w Lublinie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: