BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 Czerwiec 2014

Wydarzenia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie

04.06.2014r. odbyło się uroczyste otwarcie imprezy pt. „Dzień otwarty w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie”.

Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z nauczycielami oraz zainteresowane osoby z powiatu krasnostawskiego. Impreza została w części sfinansowana przez POWIAT KRASNOSTAWSKI.

KSRON

Do zgromadzonych słowo wstępne wygłosił Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. Po wystąpieniu Dyrektora głos zabrała Pani psycholog, która przybliżyła zebranym organizację i specyfikę pracy w placówce. Na koniec pierwszej części spotkania goście zadawali pytania. Większość pytań dotyczyła zasad i warunków przyjęcia nowych osób do warsztatu terapii.

W drugiej części wszyscy goście zwiedzili całą placówkę a następnie wzięli udział w przygotowanych warsztatach w poszczególnych pracowniach. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wykonali wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie przegotowane ćwiczenia. W pracowni Sztuk Wizualnych uczestnicy spotkania zapoznali się z oprogramowaniem graficznym GIMP i BLENDER oraz przygotowali prosty plakat. Z kolei inna grupa w pracowni Gospodarstwa Domowego przygotowała wspólny posiłek dla wszystkich uczestników DNIA OTWARTEGO. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia plastyczne i różne techniki rzemiosła artystycznego. Uczniowie i uczestnicy WTZ dekorowali butelki i naczynia szklane w technice decoupage, wyplatali dekoracyjne koszyki z wikliny papierowej, tworzyli dekoracje na stół z wykorzystaniem materiałów pasmanteryjnych.

Po zakończonych warsztatach wszyscy skorzystali z posiłku przygotowanego w trakcie wspólnych zajęć. Pracownia Gospodarstwa Domowego przygotowała także skromny poczęstunek – ciasto wykonane na zajęciach, kawa i herbata. Na koniec zajęć wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Z zebranych informacji zwrotnych można wywnioskować, że spotkania promujące Warsztat Terapii Zajęciowej są bardzo potrzebne uczniom i nauczycielom oraz osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu krasnostawskiego.

EUROBIEGI

Dnia 29 maja br. na stadionie miejskim odbyła się 14 edycja sportowej imprezy – Eurobiegi organizowanej przez Starostwo Powiatowe.

Ekipę biegaczy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie    godnie reprezentowali: Stanisław Bednarczyk, Ariel Miszczak , Zbigniew Martyn, Artur Momot, Adrian Jarosz, Krzysztof Garbal. Przy tak dużej konkurencji naszym zawodnikom udało się zdobyć kilka wysokich lokat. I tak: Natalia Aniołek uplasowała się na 2 miejscu, Agnieszka Winiarczyk zajęła 4 , natomiast Kamil Kędzierski 6 miejsce.

Reszta uczestników pomimo bardzo deszczowej pogody zajmując łożę kibiców starała się aktywnie dopingować kolegów.

Jerzy Weremko

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: