BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 maj 2015

Dzień otwarty w ZUS dla osób niepełnosprawnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otwiera drzwi dla osób niepełnosprawnych w całym kraju. W lubelskim oddziale przy ulicy Tomasza Zana 36 od rana można skorzystać z rad specjalistów m.in. na temat składania wniosków w systemie informatycznym zakładu, na temat świadczeń społecznych lub rehabilitacyjnych.

„Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.” — www.zus.pl

009

Dzień otwarty to również okazja do zapoznania się z ofertą organizacji społecznych i samorządowych. Swoje stanowiska prezentują dziś NFZ, Urząd Miasta Lublin, MOPR, czy Państwowa Inspekcja Pracy. Wśród stanowisk wystawców można odnaleźć też działaczy organizacji pożytku publicznego np. Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz Fundacji Aktywnej rehabilitacji. Jest też Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki, w którym można dowiedzieć się o działalności biura karier dla osób z niepełnosprawnością oraz umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym.

W międzyczasie dzięki uprzejmości pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy odwiedzający mogą bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi i zbadać ciśnienie. Rozdawane są też informatory dla osób niepełnosprawnych, w których znajdują się informacje m.in. o uprawnieniach i rodzajach wsparcia z tytułu niepełnosprawności.

Akcja potrwa do godziny czternastej.

no images were found

Krzysztof Matyjaszek

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: