BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Październik 2019

Dzień Seniora w Puchaczowie

W dniu 25.10.2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie obyły się uroczystości związane z Gminnym Dniem Seniora. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Puchaczów oraz Dzienny Dom Senior + w Bogdance.

Całość poprowadziła Pani Katarzyna Choma, a Wójt Gminy Pan Adam Grzesiuk, dokonał uroczystego otwarcia uroczystości oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Seniorom z okazji ich święta. W Gminnym Dniu Seniora wzięła udział przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, Eliza Cyfra. 

Seniorzy z Dziennego Domu Senior + w Bogdance przygotowali bogatą część artystyczną, składającą się z występów wokalnych i tanecznych, gdzie w humorystyczny sposób przedstawili tzw. „jesień życia”. 

W trakcie spotkania można było skorzystać ze „strefy zdrowia”, gdzie wykwalifikowana pielęgniarka dokonywała pomiaru ciśnienia tętniczego oraz z konsultacji fizjoterapeuty i psychiatry. 

Prelekcje prowadzili także zaproszeni goście. Pani Iwona Poręba, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta przestrzegała przed nieuczciwymi przedstawicielami oraz co zrobić, gdy umowa została już zawarta, np. w trakcie pokazów lub wizyty w domu. Kierownik Biura Terenowego ZUS Pani Beata Ratajczyk natomiast powiedziała jakie świadczenia przysługują seniorom i zaprosiła ich do indywidualnych konsultacji. O aktywności osób starszych mówiła zaś pani Joanna Tomasiak, psycholog ze Szkół w Ostrówku i Puchaczowie. Dobrymi praktykami odnośnie Klubu Seniora podzieliła się pani Katarzyna Tkaczyk, animatorka z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie. 

W trakcie uroczystości odbyło się także rozstrzygnięcie i uhonorowanie laureatów konkursów: „Chcę wam przedstawić moją Babcię/mojego Dziadka” oraz „Jak spędzam czas z moimi dziadkami?” Konkurs „Chcę wam przedstawić moją Babcię/mojego Dziadka” skierowany był do młodzieży z klas 4-8 szkoły podstawowej i polegał on na opisie swoich dziadków, zaś drugi, skierowany do dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej był konkursem plastycznym. 

Seniorom życzymy wszystkiego dobrego, długich lat życia w zdrowiu, miłości i radości. 

„Wkrótce będziemy parą starych, pomarszczonych stworzeń. Nie szkodzi – im brzydsi będziemy w oczach innych, tym piękniejsi będziemy dla siebie nawzajem.” G. Eliot 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: