BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
11 Czerwiec 2014

EFEKT we Włodawie

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych we Włodawie realizuje swoje cele poprzez:

– aktywizację życia kulturalno – oświatowego mieszkańców Włodawy oraz wspieranie rozwoju osób narażonych na wykluczenie społeczne.

– Jednoczenie działań różnych środowisk wokół idei przeciwdziałania społecznej marginalizacji grup dysfunkcyjnych w szczególności osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży zagrożonych patologiami oraz osób w podeszłym wieku.

– Działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych szczególnie uzdolnionych.

 

Efekt

 

Stowarzyszenie organizuje swoje cele poprzez inicjowanie działalności kulturalnej tj. organizowanie festynów i imprez kulturalnych, warsztatów twórczych i plenerów. Prowadzimy również działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz upowszechnianie kultury fizycznej tj. organizowanie zajęć sportowo rekreacyjnych, .

Oto kilka z zaplanowanych przez nas przedsięwzięć na rok 2014 :

– Wycieczka edukacyjna do Muzeum Byłego Obozu zagłady w Sobiborze.

– Integracyjny Rajd rowerowy (17 czerwca) dla osób niepełnosprawnych oraz

uczniów miejscowych Gimnazjów, przy współpracy z Nadleśnictwem Włodawa i Gminą miejską Włodawa. W przerwie postojowej planowane jest pieczenie kiełbasek na ognisku i spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa.

Oto wzmianki z prasy z rajdu który odbył się w zeszłym roku, mamy nadzieje że tegoroczny będzie równie udany jak poprzedni liczymy tylko że pogoda w tym roku będzie dla nas bardziej sprzyjająca J )

 

Rajd rowerowy

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Efekt” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizowały Integracyjny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej.” (red. Nowy Tydzień)

 

W planach mamy również zorganizowanie prelekcji o działalności celach i zadaniach Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFEKT i Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie dla uczniów szkół licealnych i technikum miasta Włodawa.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

ul.sztabowa 3
22-200 Włodawa
sisefekt@onet.pl

Krystyna Skrabek – Prezes stowarzyszenia

tel. 502332295

Rafał Szachoń

 PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW