BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 wrzesień 2015

EFF Integracja Ty i Ja – w Lublinie w kinie Bajka

Konferencja prasowa 12. EFF Integracja Ty i Ja

2 września w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej miała miejsce konferencja prasowa 12. EFF Integracja Ty i Ja. Organizatorzy przybliżyli ideę tegorocznej imprezy, najważniejsze punkty programu festiwalowego i jego gości.

Plakat

W konferencji wzięli udział: prezydent miasta – Piotr Jedliński, dyrektor festiwalu – Barbara Jaroszyk, dyrektor programowy – Dariusz Pawlikowski, dyrektor artystyczny – Wojciech Węglowski, koordynator projektu – Dorota Czech, dr Piotr Szarszewski – wykładowca Politechniki Koszalińskiej i Andrzej Ziemiński, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

To już 12. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń i festiwali w Koszalinie – podkreślił prezydent miasta, Piotr Jedliński. – Imprezy, co cieszy, odbywają się nie tylko w miasteczku festiwalowym, ale w całym mieście.

O ekspansji festiwalu wspomniała także Dorota Czech, koordynator projektu:

Jesteśmy w 46 miastach. W 30. odbywają się Małe Festiwale Ty i Ja, których organizatorzy na miejscu animują mnóstwo fantastycznych wydarzeń, a w 16. dużych miastach, w kinach studyjnych wyświetlane są festiwalowe filmy (w Lublinie w kinie Bajka, ul.Radziszewskiego 8). Na przełomie września i października po raz trzeci będziemy gościć w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Zdjęcie z konferencji prasowej

Dyrektor festiwalu, Barbara Jaroszyk, podziękowała wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, fundacjom i firmom zaangażowanym za szczególne zainteresowanie tegorocznym festiwalem oraz ich wkład w organizację imprezy.

Jedną z najważniejszych w tym roku jest współpraca z Fundacją Jedyna Taka z Ciechocinka, która przeprowadzi w ramach festiwalu warsztaty związane z kreowaniem wizerunku, wizażem, a więc zagadnieniom, które wpisują się w hasło festiwalowe Wizerunek moją siłą, a także przeprowadzi metamorfozy kobiet z niepełnosprawnością.

Wojciech Węglowski, dyrektor artystyczny przybliżył najważniejsze i najciekawsze imprezy towarzyszące festiwalowi, w tym wystawy, koncerty, spotkania z jurorami i gośćmi.

Oprawa plastyczna będzie biało-niebieska, takie są nasze barwy. Zapraszam do miasteczka festiwalowego na plac Polonii, ale także na nasze happeningi podczas inauguracji, w autobusach MZK, na kolejne dni festiwalu. Fabuły tych zdarzeń nie zdradzę, ale myślę, że ucieszą wszystkich widzów festiwalu i mieszkańców Koszalina.

Wszystkie wydarzenia są ważne, ale najważniejsze na festiwalu filmowym są filmy – podkreślił Dariusz Pawlikowski, dyrektor programowy. – Pokażemy 21 dokumentów, siedem filmów amatorskich i osiem fabuł i dwa w ramach pokazów specjalnych. Filmy przyjechały do nas z całego świata i poruszają mnóstwo tematów: miłość, pasje, przemoc, samotność, seks, sztuka i udowadniają, że te sprawy dotyczą nas wszystkich, bez względu na to, czy jesteśmy niepełnosprawni czy nie.

Pressbook 2015

Więcej o festiwalu na stronie:Integracja Ty i Ja

Anna Makochonik
rzecznik prasowy
12. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja
tel. 601 785 475
a.makochonik@integracjatyija.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: