BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 wrzesień 2016

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty I Ja Mistrzowie Sportu, Mistrzowie Życia 6 – 10 Września 2016, Koszalin

13. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się 6-10 września. Temat – Mistrzowie sportu, mistrzowie życia – nawiązuje do odbywających się równolegle z festiwalem Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Stąd w programie wątki sportowe: spotkania, festiwalowy dzień sportu w Hali Widowiskowo-Sportowej czy Integracyjne Igrzyska Gimnazjalne w Zespole Szkół nr 11 w Koszalinie.

W konkursie filmowym 13. EFF Integracja Ty i Ja wystartuje 38 filmów: siedem fabularnych, dwadzieścia trzy dokumentalne i osiem amatorskich. Są to produkcje m.in. z Polski, USA, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec, Holandii oraz Australii. Filmy o zwykłym i niezwykłym życiu, miłości, seksualności, starości, samotności, sukcesach, pasjach, nadziejach i aspiracjach, sporcie, opiece nad osobami niepełnosprawnymi. O integracji, łamaniu barier w codziennym życiu, ale i samej sztuce filmowej, która wciąż szuka nowej formuły, by podjąć niełatwe, ale ważne wątki.

Choć w tegorocznym zestawie pojawiło się kilka tytułów znanych z kin czy innych festiwali, wiele z filmów można obejrzeć wyłącznie podczas EFF Integracja Ty i Ja. Wszystkie powalczą o statuetki Motyla 2016 w swoich kategoriach.

W jury, które przyzna nagrody zasiądą: Wojciech Otto – wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (przewodniczący), Grażyna Błęcka-Kolska – aktorka, Wojciech Mecwaldowski-aktor, Arkadiusz Jabłoński – prezes Fundacji Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport oraz Nidal Aldibs – reżyser.

W trakcie festiwalu będzie wiele imprez towarzyszących w tym konferencja naukowa „FILM, SPORT, NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”, która odbędzie się 8 września, w godz. 11.00-14.15 w Sali Szmaragdowej Hotelu Gromada w Koszalinie.

Pressbook 2016 – 13.Festiwal Integracja Ty i Ja

Program 13. Festiwalu Integracja Ty i Ja

Anna Makochonik

Festiwal Integracja Ty i Ja

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: