BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 Marzec 2019

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2019 dostępne dla osób niepełnosprawnych

W dniach 21 – 24 marca 2019 roku w Lublinie odbędą się Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej – interdyscyplinarne wydarzenie skierowane do mieszkańców Lublina.

 

Poprzez uczestnictwo w działaniach realizowanych przez lokalnych artystów i animatorów dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i intelektualnymi, będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności twórcze i wiedzę na temat sztuki współczesnej.

Program opiera się na cyklu bezpłatnych wydarzeń dedykowanych grupom zorganizowanym oraz odbiorcom indywidualnym. Podczas czterodniowego wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach, wystawach i spotkaniach z artystami. W ramach oferty wybrane wydarzenia będą tłumaczone na polski język migowy.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej to wyjątkowy czas, który przypomni mieszkańcom miasta o tym, że każdy z nas może działać twórczo i próbować swoich sił w realizacji nawet najbardziej niecodziennych pomysłów. To także okazja do tego, aby mieszkańcy miasta stali się aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego. Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej są realizowane jako część projektu ‘’CreArt. Network of Cities for Artistic Creation” („CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”) współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Szczegółowy program wydarzeń

www.kultura.lublin.eu
www.europeandayofartisticcreativity.eu

Jarosława Szewczuk
Kierownik referatu ds rozwoju kultury i projektów kulturalnych
Wydział Kultury
Urząd Miasta Lublin
 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: