BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Wrzesień 2019

Festiwal Kultura Bez Barier

Bracia dominikanie, mający od XIII wieku swoją siedzibę na Starym Mieście w Lublinie, w czerwcu 2018 roku zakończyli kolejny etap renowacji bazyliki i klasztoru. Obiekt zyskał nie tylko nowy wizerunek, ale także powiększyła się przestrzeń (Kaplica Ossolińskich, Kaplica M.B. Paryskiej, krypty), do której wszystkich serdecznie zapraszamy. Wejście dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych – wjazd umożliwia bezproblemowe dostanie się do bazyliki i kaplic.

Nasz Klasztor włączył się w szczególną akcję, która będzie miała miejsce w dniach 27.09-06.10. 2019 roku  –   Festiwal Kultura Bez Barier www.fkbb.pl  Wydarzenia festiwalowe odbywają się w całej Polsce. Lublin reprezentuje  między innymi właśnie bazylika oo. Dominikanów.

Naszą propozycją są zajęcia historyczne pt. ,,Budujemy klasztor” dedykowane osobom niepełnosprawnym intelektualnie i ruchowo. Wykorzystując makietę z brązu oraz drewnianą makietę (druk 3D) bazyliki i klasztoru rozkładaną na poszczególne budynki – opowiemy, jak na przestrzeni wieków zmieniała się bryła obiektu. Wspólnie zabudujemy Wzgórze Staromiejskie. Zdobywanie wiedzy przez zabawę i obcowanie z kulturą renesansu z pewnością nikogo nie znudzi.
Zapraszamy do zapisów przez  stronę Festiwalu www.fkbb.pl

Więcej informacji na stronie: www.fkbb.pl/pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: