BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 Styczeń 2012

Festiwal Umiejętności i Tradycji

W dniach 20 – 21.12.2011 w Restauracji „Maria” w Łaszczowie odbył się „Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji”.

Podczas festiwalu 100 osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Muratyna, Tomaszowa Lubelskiego, Wolicy Brzozowej, Józefowa i Turkowic – miało okazję sprawdzić swoje umiejętności i talenty. Pierwszego dnia festiwalu osoby niepełnosprawne brały udział w konkursach przygotowując świąteczną kartkę, stroik bożonarodzeniowy, bombkę choinkową, ozdobę na drzwi oraz dekorując świąteczne ciasto. W każdej z tych konkursowych kategorii powstały piękne i oryginalne prace a autorzy najlepszych zostali nagrodzeni. Drugiego dnia odbyło się Spotkanie Wilijne, podczas którego przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli: osoby niepełnosprawne, przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz dzieci i młodzież. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji kolęd wykonywanych przez uczestników warsztatów oraz zaproszonych uczniów.
Bożonarodzeniowy Festiwal Umiejętności i Tradycji zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” a sfinansowany ze środków Województwa Lubelskiego.

Marta Gęborys

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: