BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 grudzień 2015

Finał 15 edycji Szlachetnej Paczki

Już w najbliższy weekend 12-13 grudnia 2015 roku odbędzie się piętnasty finał Szlachetnej Paczki! Podczas tego cudownego i radosnego weekendu ponad 20 tysięcy potrzebujących rodzin otrzyma pomoc materialną ufundowaną przez darczyńców oraz solidną porcje motywacji do wyjścia ze swojej trudnej sytuacji życiowej.

W roku 2014 Szlachetna Paczka zjednoczyła w słusznej sprawie ponad 800 tysięcy Polaków. 19 580 rodzin otrzymało mądrą pomoc na łączną wartość 41 236 824 zł.  Średnio 36 osób współtworzyło „paczkę” dla jednej rodziny, co dało zawrotną liczbę darczyńców ponad 700 tysięcy. Tak to wyglądało w zeszłym roku.

Źródło: udostępniony kanał TV Paczka na serwisie www.YouTube.com

W roku 2015 pobito kolejne rekordy. Na chwilę obecną wybrano 20 406 rodzin oraz 368 czeka jeszcze na pomoc, z czego 76  w województwie lubelskim. Wciąż na pomoc oczekują rodziny z 21 rejonów. Są to następujące rejony (w nawiasie liczba rodzin oczekujących na pomoc): Parczew (4), Wąwolnica i okolice (3), Biała Podlaska i okolice (4),  Bychawa i okolice (1), Chełm (2),  Cyców i okolice (3), Gmina Goraj (2), Hrubieszów południe (5), Hrubieszów północ (5), Janów Lubelski i okolice (4), Krasnystaw i okolice (2), Lublin – Abramowice/Świdnik (1), Lublin – Wieniawa, KUL (1), Głusk i okolice (2), Łęczna i okolice (4), Międzyrzec Podlaski i okolice (2), Nałęczów i okolice (1), Opole Lubelskie (2), Radzyń Podlaski i okolice (3), Terespol i okolice (2), Zamość (4).

Ty również możesz pomóc! Nie czekaj! Zmobilizuj swoich przyjaciół, sąsiadów, współpracowników i wspólnie uczyńcie ten finał jeszcze bardziej szlachetnym. Wybierz jedną z rodzin z bazy znajdującej się na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Hiperłącze do strony Szlachetnej Paczki

Wolontariusze piętnastej edycji są już na finiszu przygotowań swojego święta. Magazyny poszczególnych rejonów zostają właśnie strojone w duchu świątecznej atmosfery. Pozyskani sponsorzy pomogą zrealizować poczęstunek i wigilię na koniec finału. Ludzie dobrej woli, którzy pomogą dowieźć mądrą pomoc do rodzin będą witani z otwartymi ramionami. Darczyńcy zostali już poinformowani o lokalizacji magazynu, sposobie pakowania paczek oraz godzinie ich przyjęcia. Wspólnie z wolontariuszami postarają się, aby to duże, logistyczne przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ładzie i spokoju. Razem można więcej. Jak mówi hasło Szlachetnej Paczki – JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!

Paweł Limek

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: