BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 grudzień 2016

Finał 16 edycji Szlachetnej Paczki

Już w najbliższy weekend 10-11 grudnia odbędzie się szesnasty finał Szlachetnej Paczki! Jak co roku projekt udziela potrzebującym rodzinom „mądrej pomocy”, czyli takiej, która daję szansę na zmianę.

W roku 2015 Szlachetna Paczka zjednoczyła ponad 1 milion Polaków. Paliwem napędowym projektu byli przede wszystkim wolontariusze, którzy w liczbie 13 000 byli pośrednikami pomiędzy rodzinami, a darczyńcami. Za ich sprawą 20 771 potrzebujących rodzin otrzymało mądrą pomoc na łączną wartość 53 661 414  zł.  Średnio 43 osób współtworzyło „paczkę” dla jednej rodziny.

Projekt pomaga rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Dociera do prawdziwej biedy – skromnej i ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy.

 

Kadra projektu, wolontariusze oraz darczyńcy szesnastej edycji dołożą wszelkich starań, aby te dwa magiczne i pełne dobroci dni zapadły w pamięci wszystkich na długi czas. Impulsy w postaci świątecznego klimatu, energii młodych wolontariuszy oraz dobroci darczyńców, którzy materialnie i duchowo wesprą wybrane przez siebie rodziny, pozytywnie wpłyną na próby wyjścia „biednych” rodzin z ich trudnych sytuacji. Razem jest łatwiej. Jak mówi hasło projektu – JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Ty również możesz pomóc! Nie czekaj! Zmobilizuj swoich przyjaciół, sąsiadów, współpracowników i wspólnie uczyńcie ten finał jeszcze bardziej szlachetnym. Wybierz jedną z rodzin z bazy znajdującej się na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Paweł Limek

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: