BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 Maj 2014

Fotorelacja z wręczenia Medali Prezydenta Miasta Lublin

Dzisiaj odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu na  Medal Prezydenta dla osób, instytucji i organizacji wyróżniających się osiągnięciami lub realizowanymi przedsięwzięciami na rzecz aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych na terenie Lublina.

Sala widowiskowa w Centrum Kongresowym Caritas w Lublinie wypełniła się po brzegi, tak duże było zainteresowanie tym wydarzeniem. Medale Prezydenta Miasta Lublin wręczyła Monika Lipińska Zastępca Prezydenta do Spraw Społecznych.

Laureaci Konkursu o Medal Prezydenta

Nagrodzeni w kategorii I – osoby niepełnosprawne osiągające wybitne sukcesy zawodowe, twórcze, sportowe, itp.:

Medal Prezydenta otrzymał Zdzisław Koziej

Zdzisław Koziej - Medal Prezydenta-d

Niestety Zdzisław Koziej nie był obecny na uroczystości. Zdjęcie pochodzi z portalu Zielonedrzwi.tvn.pl

 Medal Prezydenta otrzymała Joanna Pąk

010

Wyróżnienia otrzymali:

Maciej Białek

oraz

Jadwiga Machajek.

Nagrodzeni w kategorii II – osoby realizujące przedsięwzięcia na rzecz aktywizacji i integracji niepełnosprawnych mieszkańców Lublina:

Medal Prezydenta otrzymał ksiądz kanonik Mariusz Nakonieczny

011

Wyróżnienia otrzymały:

Dorota Dutkiewicz

oraz

Barbara Lisek

Nagrodzeni w kategorii III – instytucje/organizacje zaangażowane w działalność na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej oraz integracji osób niepełnosprawnych:

Wręczone zostały dwa wyróżnienia dla :

Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie

oraz

Fundacji Teatroterapii Lubelskiej

Laureaci poszczególnych kategorii zostali uhonorowani Medalem Prezydenta Miasta Lublin na wniosek Kapituły Konkursu, którą tworzą członkowie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Lublin.s

W części artystycznej uroczystości wystąpił zespół taneczny „Mix” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. Anna Dąbrowska, Ewa Dados i Małgorzata Kołodyńska przeczytały kilka wierszy Joanny Pąk: Moje dzieciństwo, Jesteś moim skrzydłem/mojej mamie/, Czy widzisz we mnie kobietę, Mój świat. Na koniec  Lubelska Federacja Bardów uraczyła zebranych swoimi niezwykłymi, nastrojowymi piosenkami.

no images were found

Zdjęcia Kamil Kuliński

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: