BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
11 Wrzesień 2014

Fundacja „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown” to 15 lat skutecznej działalności, 31 oddziałów w całym kraju, m. in. w Bydgoszczy, Jeleniej Górze, Toruniu, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Warszawie, od której wszystko się zaczęło.

DrClown_logo

To także, a może przede wszystkim, przeszło 600 wolontariuszy, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, odwiedzają tygodniowo ponad 4 tysiące dzieci w 150 szpitalach i w ośrodkach specjalnych na terenie całej Polski. „Doktorzy clowni”, w kolorowych strojach, spotykają się z chorymi maluchami i pomagają im poradzić sobie z trudną sytuacją w czasie hospitalizacji.

004

Naszym celem jest, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.

Fundacja Dr CLown

Na bazie naszych doświadczeń z najmłodszymi pacjentami rozpoczęliśmy także program „Uśmiech dla Seniora”, którego beneficjentami są osoby w wieku 50+.

Finansujemy indywidualne zakupy protez dla dzieci po chorobach onkologicznych i wypadkach, a także dofinansowujemy indywidualne leczenie, rehabilitację i zakup lekarstw dla naszych podopiecznych.

003

Wraz z naszymi Partnerami tworzymy „kąciki zabaw” w przychodniach i oddziałach szpitalnych, wyposażamy świetlice, pomagamy w remontach.

Naszą działalność propagujemy na różnego rodzaju imprezach i eventach na terenie całego kraju, których w zeszłym roku zorganizowaliśmy blisko 60. Byliśmy również współorganizatorem 200 imprez.

002

W wielu z nich uczestniczyły Gwiazdy – osoby znane z telewizji i estrady, które wspierają naszą działalność, m. in. Małgorzata Socha, Karol Strasburger, Włodzimierz Zientarski. Wspierają nas również media ogólnopolskie i lokalne np. TVP Warszawa, TVP II, Radio Plus, Anty Radio.

Całokształt naszej działalności został wielokrotnie zauważony i doceniony przyznaniem wielu nagród i wyróżnień dla samej organizacji jak i jej członków, m.in. w ostatnim czasie przyznaniem przez Newsweek wyróżnienia w kategorii Społecznik roku 2013 Prezes Fundacji Annie Czerniak.

 

Więcej informacji na stronie www.drclown.pl

Agnieszka Sędłak

Fundacja „Dr Clown”
ul. Jagiellońska 58/128 A
03-468 Warszawa
www.drclown.pl

e-mail: info@drclown.pl
tel. +48 22 854 05 01
KRS 0000024181

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW