BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 maj 2016

Fundacja Klucz zaprasza na Majówkę z Julią Hartwig

Fundacja Wzajemnego Wsparcia KLUCZ oraz Lubelscy Seniorzy serdecznie zapraszają na imprezy środowiskowe, które odbędą się na Placu Rybnym.
11 maja miłośnicy poezji są zaproszeni na Majówkę z Julią Hartwig. Na Placu Rybnym o godz. 15.00 uczestnicy projektu będą czytali wiersze lubelskiej poetki. Będzie to spotkanie pięknych słów i emocji w majowym klimacie Placu Rybnego. Serdecznie zapraszamy, również do aktywnego udziału w Majówce.

 

Zaproszenie

 

„Budzi się w klasztornym hoteliku przez okienko szeroki widok na okolicę Jest ranek ranek lubelski Rozległą łąką nie-łąką między bujnymi lipami wydeptaną ścieżką na skróty idą do pracy kobiety

i mężczyźni mijają Zamek i miejsce po synagodze potem cerkiew i targowisko Przestać śnić To nie znaczy przestać żyć ale na pewno znaczy żyć mniej  Niezapisane wspomnienia więdną jak nieuprawiany ogród O, jakże was kochałam, wy, rzeczy zbyteczne,  przyjaźń, miłość bez granic, poświęcenie, cnoty spotykane tak rzadko, opłacane drogo, i jak opłakiwałam każdą zdradę, każde sprzeniewierzenie, każde nadużycie.

Chudy jest mój anioł opiekuńczy. Nie chce jeść ani pić. Wypada mi z ręki łyżka, kiedy na niego patrzę, rozlewam na stół herbatę. Jest też okropnie źle odziany. Trudno pokazać się z nim w towarzystwie, po prostu nie wypada. Mruk z niego także, a nawet i nieuk. Patrzy obojętnie na moją biblioteczkę, nie korzysta z łazienki. Czasem coś maże na ścianie, albo rymuje bez sensu, albo skacze, tłukąc sobie przy tym głowę o sufit i obcierając kolana. Ale jest to przecież anioł, mój własny anioł, więc lubię go i nie chcę innego.”

Ewa Szeliga

Prezes Fundacji Klucz w Lublinie

www.klucz.org

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: