BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

23 Wrzesień 2019

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na spektakl w wersji bez barier

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl „Kowboje”w wersji bez barier. Opis spektaklu poniżej.

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna. 

Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17

Termin: 11.10.2019 godzina 18:00

Czas trwania: 110 min.

Cena biletu: 40 PLN

Zakup biletów: 

Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier. Tel. 81 532 44 36, e-mail: biuro@teatrosterwy.pl

Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione  najpóźniej do 6 października.

Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.

Opis spektaklu:

Spektakl „Kowboje” to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?

Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Podczas czterech sesji wywiadów – warsztatów uczestnicy opowiadali o poczuciu misji, o trudnościach, sukcesach i frustracjach towarzyszących wykonywaniu zawodu nauczyciela. Warsztaty pozwoliły nazwać i uchwycić sprawy, które nie mogłyby się pojawić w spektaklu bez wkładu ekspertów od nauczycielskiego życia. 

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

www.kulturabezbarier.org

www.facebook.com/FundacjaKulturyBezBarier

Monika Dubiel

Koordynatorka Dostępności – Specjalistka ds. osób z niepełnosprawnością wzroku

Fundacja Kultury bez Barier

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: